Lajme

​Pentagoni: Aeroplani luftarak rus pengon atë të SHBA-ve


Publikuar më:


Pentagoni-635x358

Vetëm pak ditë pasi aeroplanët rus fluturuan afër një shkatërruese të marinës të Shteteve të Bashkuara në Detin Baltik, Pentagoni tha se një avion ushtarak amerikan u pengua nga një aeroplan luftarak rus në një “mënyrë të pasigurt dhe joprofesionale.”

Incidenti ndodhi gjatë një fluturimi rutinë në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Detin Baltik, tha Pentagoni, raporton Reuters.

Këto veprime të fluturakeve ruse po shihen si akte të dhunshme nga Pentagoni dhe ushtria amerikane./

Comments
To Top