15,06,2024

Zariqi viziton uron besimtarët katolit për festën e Pashkëve

Must Read

Kryetari i  AAK-së  në Ferizaj  Xhavit Zariqi, së bashku më strkutra të këtij subjekti politik ka vizituar Kishën Katolike “Engjëlli i Rojës “  për të uruar klerin katolik dhe gjithë komunitetin katolik në ditën e kremtës së Pashkëve Katolike.

“Ishim në vizitë tek Famullitari i Kishës Katolike “Engjëlli i Rojës” Don Viktor Sopi, për t’i shprehur urimet më të përzemërta për të dhe gjithë shqiptarëve të Besimit Katolik me rastin e Festës së Pashkëve. Për shumë mot Pashkët!” ka thënë Zariqi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img