23,04,2024

Vozitësja e automjeteve të mëdha që s’po mund të gjejë punë (VIDEO)

Must Read

Hava Muhaxheri nga Manastirci i Ferizajit tash e disa vjet posedon patentë shofer për të gjitha kategoritë. E kjo gjë është e rrallë në Kosovë.

Por edhe pse vozitëse e shkathët kjo punë nuk po mund të gjejë, njofton Klan Kosova.
Kudo që po aplikon Hava Muhaxheri po has në kundërshti nga punëdhënësit shkaku i gjinisë.
Se femrat ngasëse të mjeteve të tilla nuk janë fortë të dëshiruara e pranon edhe një pronar i një agjencie autobusësh në Ferizaj.
Pavarësisht aftësive që ka në ngasje të mjeteve të mëdha Hava Muhaxheri nuk duket se shpejt mund të gjejë një vend pune.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img