21,04,2024

Vazhdon mbjellja e luleve në qytetin e Ferizajt

Must Read

Në kuadër të muajit të mjedisit, edhe këtë të hënë ka vazhduar mbjellja e luleve në qytetin e Ferizajt.

Aksioni për mbjelljen e luleve filloi nga shesh “Adem Jashari”, pran bustit të dëshmorit Rexhep Bislimi, për të vazhduar më pas në të gjitha pjesët e gjelbërta të qytetit të Ferizajt.

Sipas ushtruesit të detyrës së Drejtorisë së shërbimeve publike në Ferizaj, Ismet Vranovcit, aksioni për mbjelljen e luleve do të vazhdojë tek parku i qytetit, tek biblioteka “Sadik Tafarshku” për të vazhduar me tej edhe nëpër pjesë të ndryshme të qytetit.

13010811_1152432281458260_4071515869634658948_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img