09,12,2023

Svarqa: Koalicioni PDK-LDK është stabil dhe se u formua për ta shpëtuar shtetin

Must Read

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muharrem Svarqa, ka thënë se partnerët e koalicionit janë ata që e vlerësojnë koalicionin dhe se koalicioni është stabil.

“Deri më tani nuk ka pasur asgjë që e lëkundë koalicionin. Kryeministri vendos për performancën e ministrave. Nuk ka asnjë aferë dhe të gjithë ministrat janë duke punuar mirë. Në momentin që diçka nuk shkon në rregull, është detyrë e koalicionit që ta zgjedhin”, ka thënë Svarqa.

I ftuar në emisionin “Politikë” në Tribuna Channel, Svarqa ka thënë se koalicioni qeverisës me PDK-në është koalicion për shpëtimin e shtetit.
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img