15,06,2024

Svarça: Do ta tejkaloj premtimin për punësimin e 3 mijë vetave

Must Read

Muharrem Svarça, kryetari i Ferizajt, mbrëmë në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, ka folur lidhur me premtimin e tij për punësimin e 3 mijë vetave.

Ai ka kundërshtuar të dhënat e raportuara nga Instituti GAP që pohojnë se është realizuar vetëm 15 për qind e këtij premtimi. Svarça ka pohuar se gjatë mandatit të tij do ta tejkalojë premtimin për punësimin e tre mijë vetave.

Kryetari i Ferizajit ka thënë se në Ferizaj gjatë vitit 2015 janë regjistruar më shumë se 730 biznese të reja dhe janë punësuar 1 mijë e 308 veta.

Përafërsisht kaq, sipas tij, janë punësuar edhe në vitin 2014.

“Gjatë vitit 2014 po ashtu janë hapur 1200 vende të reja të punës. Premtimet tona kanë qenë 3 mijë vende të punës. Por do të punësohen shumë më shumë se sa 3 mijë vende të reja pune brenda këtij mandati”, ka shtuar Svarça.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img