23,07,2024

Kaçanik: Shtie me armë në ajër, predha godet të miturën në kokë

Must Read

Në rrugën “Skënderbeu” në Kaçanik, dje rreth orës 14:30, ka ndodhur një rast i shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm që ka rezultuar me lëndim trupor.

Ankuesi mashkull (shqiptar i Kosovës) ka raportuar në Polici se një i dyshuar, gjithashtu shqiptar i Kosovës, ka shtënë me një pushkë ajrore në ajër me ç’rast një predhe (diabollë) e dalë nga pushka, pas goditjes së një mjeti të fortë, në të kthyer ka goditur në kokë të miturën.

Mësohet se i dyshuari e ka dërguar viktimën për tretman mjekësor dhe më pas, e njëjta është liruar.

Nga i dyshuari është konfiskuar pushka ajrore “Umerex perfekta” e cal 4 . 5 mm e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img