15,06,2024

Përkujtohen Dëshmorët e Kombit, Njazi Bajraktari dhe Faton Vehbiu

Must Read

Paraditen e sotme, në nderim të jetës, veprës dhe gjakut të derdhur për lirinë në 20 vjetorin e rënies u përkujtuan Dëshmorët e Kombit, Njazi Bajraktari dhe Faton Vehbiu.

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës, Kristina Gashi Bytyçi bashkë me drejtorë komunal, kryetarin e Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Gafurr Bytyçi, kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Ferizaj, Rafiz Sejdiu dhe dhjetëra qytetarë e familjarë të dëshmorëve bënë homazhe duke u përkulur dhe vendosur kurora lulesh në varret e dy dëshmorëve dhe lapidarin e Dëshmorëve të Kombit të UÇK-së në kompleksin e varrezave të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj.

Dëshmorët e Kombit, Njazi Bajraktari dhe Faton Vehbiu ranë heroikisht, për të mos vdekur kurrë, 20 vjet më parë në luftën tonë çlirimtare sikurse mijëra Dëshmorë të Kombit , vepra, heroizmi, sakrifica e të cilëve solli lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img