08,12,2023

Në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit Isa Mustafa pritet ti kthej Ferizajt fenomenin e Bifurkacionit

Must Read

Në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit  Isa Mustafa  pritet të përoroi  funksionalizimin  e fenomenit e Bifurkacionit nē Ferizaj.

Pas shumë vitesh të rrezikimit të zhdukjes së fenomenit të rrallë  Bifurkacionit të lumit Nerodime  sot pritet  të bëhet funksionalizimi i këtij  fenomeni.

Me kētë rast  Ferizajn pritet ta vizitoi edhe Kryeministri  Isa Mustafa i cili  do të bëjë inaugurimin e këtij fenomeni.

Kryeministri sapo ka arritur në  Ferizaj dhe pritet  së pari të bëjë përurimin e rrugës Dardani-Zllatar.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img