20,02,2024

Me shfaqjen “Gënjeshtari” filloi Festivali i Teatrove në Ferizaj

Must Read

Të dielën mbrëma në Ferizaj, ka filluar edicioni i 53-të i Festivalit të Teatrove në Ferizaj.

Edicioni i këtij viti i cili do të zgjasë nëntë ditë, ndërsa krahas shfaqjeve artistike, në programin e sivjetëm parashihet edhe mbajtja e paneleve të diskutimit dhe program i pasur artistik.

Festivali nisi me shfaqjen “Gënjeshtari” të autorit Carlo Goldon, në regji të Ilir Bokshit me fillim nga ora 19:00.

Pas shfaqjes në oborrin e teatrit “Adriana” perforomoi këngëtari Shpat Deda me grupin e tij muzikor.

Ndërkaq sonte do të jepet shfaqja “Gadja”, me autorë jeton Nezriaj, ndërsa më regji të Blerta Nezirajt. Kjo shfaqje është nga Qendra Multimedia dhe teatrit Kombëtare Eksperimental “Kujtim Spahivogli.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img