16,04,2024

LDK, dega në Ferizaj të premtën shënon 26-të vjetorin e themelimit

Must Read

Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Ferizaj, këtë të premte shënon ipërvjetorin e 26-të të themelimit të kësaj dege. Me këtë rast do të jepen mirënjohje për veprimtarë të dalluar të LDK-së, si dhe çmimi tradicional “Ibrahim Rugova”.
Në shënimin e përvjetorit të Degës së LDK-së së Ferizajt pritet të marrin pjesë akademik Isa Mustafa me bashkëpunëtorë, anëtarë të kryesisë së LDK-së, ministra e deputetë të kësaj partie.
Dega e LDK-sē në Ferizaj ka ftuar të gjithë anëtarët dhe simpatizantët që të marrin pjesë.
Takimi mbahet këtë të premten, më 13 maj 2016, në ora 15:00, në restorant “Ujëvara” në Ferizaj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img