02,12,2023

Këto fshatra të Ferizajt nesër do të kenë ndërprerje të rrymës

Must Read

Ferizaj. 23.05.2016. KEDS nëpërmjet një komunikate për media njofton se për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit elektrik nesër disa fshatra të Komunës së  Ferizajt do të mbesin pa rrymë .

Më 24.05.2016 në NS 110/35/10 kV Bibaj do të shkyçet:·

Dalja 10kV  Fshatrave – Dardanis (41000003)  prej orës 09:30 – 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten: Fshati i Vjetër, Dardania, Sojeva, Mirosala, Bibaj dhe Zllatari.

Shkyçja bëhet për shkak të revizionimit  të LP 10 kV.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img