18,06,2024

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së, Gafurr Limani.

Must Read

Sot ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës – GAFURR LIMANI.

Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport , aty ku ka punuar Gafurr Limani, ka njoftuar se me rastin e vdekjes së Gafurr Limani nesër do të mbahet mbledhje Komemorative në Teatrin Adriana.

NJOFTIM

Të nderuar dashamirë, kolegë, miq;

Ka ndërruar jetë kolegu ynë i dashur Gafurr Limani.
Vdekja e mori herët, duke e ndëprerë një uragan të punës e mirësisë. Kujtime të paharruara nga jeta e tij prej një burri të fjalës, humanizmit e atdhedashurisë.

Komuna e Ferizajt, stafi, kolegët e DKRS-së, në bashkëpunim me OVL-UÇK-së, si dhe familjarë e miq, do t’i japin nesër lamtumirën e fundit Gafurr Limanit.

E mërkurë, 17 Prill 2019;

10:00 Mbledhje Komemorative 
Vendi: Teatri i Qytetit- Ferizaj

13:00 Ceremonia mortore (me kohë të drekës) 
Vendi: Fshati Komogllavë – Lagjja e Llugajve.

Do të ruajmë vetëm kujtime të mira!.
Lamtumirë miku ynë i dashur, 
Gafurr.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img