26,02,2024

Homazhe për dëshmorët Toni e Murtaja

Must Read

Me pietet janë përkujtuar sot dy nga ushtarët e shquar të UÇK-së, të Zonës Operative të Neredimes, Driton Islami-Toni dhe Sadik Bega-Murtaja të rënë para 17 vitesh në Betejën e Slivovës. Në këtë homazh kanë marrë pjesë bashkëluftëtarë të dëshmorëve, qytetarë e përfaqësues të organizatave të dala nga lufta, familjarë dhe deputetë të Kuvendit të Kosovës, duke shprehur kështu me pjesëmarrje nderimin për sakrificën e dëshmorëve të lirisë.
“Ata ranë heroikisht në ballë të betejës heroike për misionin e shenjtë të lirisë së Kosovës”, ka shkruar bashkëluftëtari i Tonit dhe Murtajës, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica.
Në lapidarin e dëshmorëve të UÇK-së në Ferizaj janë vendosur kurora me lule

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img