25,06,2024

Hendboll, sot e nesër luhen ndeshjet e xhiros së fundit

Must Read

Të mërkurën (sot) dhe të enjten do të luhen ndeshjet e xhiros së fundit (28) të stinorit të rregullt në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt), ka njoftuar Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK) të martën. 

Të mërkurën (sot) janë në program dy ndeshje: Besa Famgas – Drita (18:00) dhe Kastrioti – Vëllaznimi. Ndërkohë, dueli ndërmjet Vushtrrisë dhe Prishtinës, që e mbyll këtë xhiro, do të luhet të enjten prej orës 20:30. 

Besa Famgas është lidere në tabelë me 50 pikë, e përcjellë nga Kastrioti (47) që vikendin e shkuar fitoi Kupën e Kosovës.

Pas kësaj xhiroje do të luhen ndeshjet e plejofit

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img