29,09,2023

Fillon takimi poetik “MUZAT E JEZERCIT”, edicioni i 6-të

Must Read

Në këtë takim letrar tre ditorë tradicional, i cili sot u mbajt në Jezerc, po marin pjesë poetë të shumtë nga ka Kosova, Shqipëria e Maqedonia e Veriut. Ky edicion pothuajse i tëri iu kushtua poetit të ndjerë me përmasa botërore Xhevdet Bajraj.
Organizator i këtij evenimenti të rëndësishëm kulturor është Klubi Letrar “De Rada” – Ferizaj, ndërsa u përkrah nga MKRS dhe DKRS- Ferizaj.
Manifestimin e hapi kryetarija e klubit Zyrafete Shala dhe Gazmend Bytyçi. Për aktivitetin u përkujdes Arsim Hamiti dhe Laura Siner Brahimi me grupin e vullnetarëve.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img