20,02,2024

ferizajpres

Këta janë kandidatët e mundshëm të PDK-së nga Ferizaj për zgjedhjet e 14 Shkurtit?

Pas shpalljes së zgjedhjeve nga U.D e Presidentit, Vjosa Osmani, subjektet politike  janë mobilizuar që të bëjnë përgatitjet dhe të zgjedhin kandidatët të cilët do të garojnë në këto zgjedhje. Edhe PDK-në Ferizaj ka filluar takimet me anëtarësinë e sajë. Burimë të...

Nisi ndërtimi i objektit të ri, Stacioni i Autobusëve në Ferizaj zhvendoset në lokacion të ri

Një nga projektet më të veçanta gjatë kësaj qeverisje dhe e domosdoshme për krijimin e zgjidhjeve urbane përgjatë qendrës së qytetit është edhe zhvendosja e Stacionit të Autobusëve në lokacion të ri. E pikërisht për këtë qëllim, qeverisja Aliu nisi implementimin e...

Synohet bashkëpunim me Komunën e Kllokotit në fushën e bujqësisë

Drejtori i Drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë në Ferizaj, Burim Bajrami paraditen e sotme ka pritur në takim homologen e tij nga Komuna e Kllokotit, znj. Doruntina Rexhepi me ç’rast u diskutua për formën e bashkëpunimit mes dy drejtorive,...

28 vjet nga fillimi i aksionit për Pajtimin e Gjaqeve në Ferizaj

Ferizaj.26.02.2018. Janë bërë 28 vjet kur me nismën e Anton Çetës nisi në Kosovë aksioni atdhetar e humanitar i faljes së gjaqeve, që mori përmasa të gjera, duke u përhapur anembanë vendit. Ky konsiderohet edhe si viti më i organizuar...

Kryetari Aliu takohet me zëvendësministrin Grainca, bisedohet pêr rritjen e buxhetit për investime kapitale

Ferizaj.05.01.2018. Sot Kryetari Aliu, pati një takim miqësor e institucional me zëvendësministrin e Financave z. Mustafa Grainca, me të cilin biseduan lidhur me mundësinë e rritjes së buxhetit në kategorinë e investimeve kapitale, nëpërmjet finanicimit shtesë për projektet e...

Meriton Aliun dënohet me 15 vjet burg për vrasjen e Samir Rexhës

  Ferizaj. 27.10.2017. Meriton Aliu u dënua sot me 15 vjet burg nga Gjykata Themelore në Ferizaj, për vrasjen në gusht të vitit të kaluar të Samir Rexhës. Prokuroria e akuzonte Aliun për vrasje dhe armëmbajtje pa leje. Gjatë gjykimit disa...

Shkëmbejnë përvojat e tyre në fushën sociale

Të premten në Ferizaj për vizite studimore kanë qëndruar Bashkia e Librazhdit, Elbasanit dhe Kukësit së bashku me Gizin për shërbime sociale. Mirë se ardhje këtyre të fundit ju ka dëshiruar drejtori i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Ferizaj Burim...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Shpallë të pavlefshme Diplomën e shkollës së mesme

Besim Dauti nga fshati Sllatinë e Epërme, komuna e Vitisë, shpallë të pavlefshme Diplomën e shkollës së mesme, lëshuar...
- Advertisement -spot_img