27,02,2024

ferizajoress

Ngritet aktakuzë për rastin “Gropa”, kosovarë e turq prodhonin heroinë në Ferizaj!

​ Ferizaj, 10 Shkurt 2023- Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton opinionin publik se ka ngritur aktakuzë ndaj pesëmbëdhjetë (15) personave të pandehur me inicialet S.Sh., A.D.,V.N., S.D., A.Sh., B.H., S.Sh., S.H., M.Sh. - shtetas shqiptar të Republikës së Kosovës dhe Z.S., F.D., M.Y.,...

IPK: Policia e Ferizajt me reagimin më të shpejtë policor

Në krahasim me zyrtarët policorë të rajoneve tjera në Kosovë, ata të Ferizajt po cilësohet të kenë reagimin me të shpejtë policor në raste të ndryshme të raportimeve.Për përgjigje në informatat që pranohen nga qytetarët apo institucionet, për ngjarje...

Paraburgim ndaj të pandehurit F.L. i dyshuar për kanosje

Ferizaj 20 nëntor 2020 – Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni Penal, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit F.L. shtetas i Republikës së Kosovës, për...

Ferizaj përfitoi edhe dy projekte milionëshe infrastrukturore

Se investimet në infrastrukturë gjatë qeverisjes së udhëhequr nga Kryetari i Komunës, Agim Aliu po njohin standard të ri dhe ndërveprim më të intensifikuar me nivelin qendror është tashmë një fakt publik. Sot, në ambientet e Ministrisë së Infrastrukturës, i...

Këtë vit në Ferizaj shënohet 50 vjetori i Demonstratave të vitit 1968

Demonstratat e vitit 1968, kanë mbetur në memorien kolektive, si kthesa ndër më të rëndësishmet në historinë e re të Kosovës. Që nga ajo kohë, shumë gjenerata kanë bartur mbi supe, idealin e këtyre demonstratave deri në lirinë dhe...

Synohet bashkëpunim me Komunën e Gjilanit në fushën e bujqësisë

Synohet bashkëpunim me Komunën e Gjilanit në fushën e bujqësisë Drejtori i Drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë në Ferizaj, Burim Bajrami paraditen e sotme ka pritur në takim homologun e tij nga Komuna e Gjilanit Ramiz Krasniqin me ç’rast u...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...
- Advertisement -spot_img