18,06,2024

Ferizaj, kërkohet paraburgim për grupin e hajnave

Must Read

Sot Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se ka kërkuar nga Gjykata Themelore caktimin e masës së paraburgimit kundër grupit të hajnave që grabitën një pikë karburanti në Ferizaj.

G.D., R.H., Ç.D., s më 14.04.2019, në magjistralen Ferizaj-Prishtinë, saktësisht në pikën e derivative “IT Petrol”, të dyshuarit së bashku edhe me dy të dyshuarit e tjerë të mitur D.M., dhe A.T ., kanë kryer grabitjen, të maskuar dhe nën kërcënim të mjeteve të rrezikshme-thikave, kanë hyrë në marketin e kësaj pike derivatesh, ku nga kasaforta kanë arritur të grabisin shumën e të hollave në vlerë prej 740 euro, me të cilën do të kryenin veprën penale “Grabitja”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img