29,09,2023

Ferizaj: Hapet Festivali i Karikaturës, edicioni i 8-të

Must Read

Në një atmosferë festive sonte në Galerinë e Arteve, u bë hapja e edicionit të 8-të të Festivalit të Karikaturës, organizuar nga SHK HITHI.

Hapjen e bëri drejtoresha e DKRS-së znj Xhemile Murati-Shabani, ndërsa mirënjohjet dhe çmimet i ndau drejtori ekzekutiv i SHK “HiTHi, Imri Musliu. Hapjen e drejtoi në mënyrë të shkëlqyer gazetari Afrim Demiri. Aktivitetin e nderoi mysafirët special Bujar Kapexhiu – dora vetë, Luljeta Goranci, mysafirët nga Belgjika, Serbia e Shqipëria.

Faleminderit për fotot Skender Haliti.

Festivali vazhdon deri të hënën me disa aktivitete të tjera.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img