28,09,2023

Ferizaj edhe nesër me ndërprerje të planifikuar të rrymës

Must Read

KEDS njofton se edhe nesër në disa pjesë të Ferizajt  do të ketë ndërprerje rryme.

Më poshtë janë zonat që do të kenë ndërprerje të rrymës elektrike:
Më 02.04.2016 në NS 35/10 kV Ferizaj 2 do të shkyçet:
• LP 10 kV Kosovapetrolli (40041003) prej orës 09:00 deri në orën 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: 28 Nëntori (një pjesë), Ganimete Tërbeshi, një pjesë e magjistrales Ferizaj-Prishtine dhe Prelezi.

Shkyçja bëhet për shkak të realizimit të punimeve nga ana e kontraktonit të KEDS-it.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img