18,06,2024

Ferizaj befason Feronikelin. Sokoli befason me deklaratën: “Bëmë lojën më të dobët”

Must Read

Ferizaj ka mposhtur liderin e Superliges Ferronikelin me plot merit me rrezulltat 1-2 me golat e Ermal Krasniqit(2)

Feronikeli para tifozëve të vet u mposht me rezultatin 2:1 nga skuadra e Ferizaj, duke pësuar një gol fal gabimit amatoresk të portierit, dhe një nga gabimi i mbrojtjes.

Në këtë takim golin e parë e realizoi Feronikeli, me anë të Prekazit, kur po luhej minuta e 41’, shkruan lajmi.net.

Ishte Krasniqi ai që shfrytëzoi gabimin e portierit të Feronikelit për të barazuar rezultatin në 1:1. Ndërsa, Krasniqi golin e dytë e shënoi në minutën e 95′ për fitoren e Ferizajt.

Bylbyl Sokoli e ka quajtur lojën më të dobët të Ferizajt, pikërisht sot kur skuadra e tij mundi 2:1 Feronikelin në Drenas.

Fitorja më shumë erdhi nga gabimet e skuadrës vendase.

“Së pari fitore shumë e madhe. Ekipi im ka bërë lojën më të dobët në aspektin e disiplinës në lojë. Kjo lojë e dobët e jona u përmirësua në pjesën e dytë. Pësuam golin që gjatë tërë javës ushtruam të mos pësojmë në gola të tillë. Në pjesën e dytë shënuam një gol dhe prap po e them që nuk jam i kënaqur me lojën”, tha Sokoli për SuperSport, raporto Gazeta Olle.

“Neve na mbetet shumë punë, shumë disiplinë për të arritur suksesin”, shtoi trajneri i Ferizajt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img