15,06,2024

Deputeti Reçica premton renovimin e Kishës Katolike dhe ngritjen e shtatores së Imzot Nikë Prela në Ferizaj

Must Read

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica bashkë me Kryetarin e Ferizajt, Agim Aliu vizituan sot Kishën Katolike “Engjëlli i Rojës” në Ferizaj, për të uruar klerin fetar katolik dhe besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkëve. Një pritje të ngrohtë, kreut institucional lokal dhe qendror, i rezervoi famullitari i Kishës Katolike “Engjëlli i Rojës” në Ferizaj, Dom Viktor Sopi i cili i uroi mirëseardhjen në shtëpinë e Zotit dhe falënderoi për urimet.

Deputeti Elmi Reçica, me rastin e kësaj vizite premtoi se do të renovohet Kisha Katolike “Engjulli i Rojës” si dhe do të vendoset shtatorja e Imzot Nikë Prelës në hapësirat e po kësaj kishe.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img