25,05,2024

Tech

Google krijon 13 ikona për të përfaqësuar gratë që punojnë

Kaloni pak kohë duke vëzhguar ikonat dhe me siguri do të vini re që gratë janë të kufizuara vetëm në tre role: nuse, princeshë dhe kërcimtare. Edhe pse këto janë gjëra të bukura për të qenë, këto zgjedhje janë të...

Sony Xperia XA Ultra ka një ekran të madh dhe një kamerë të përparme 16-megapixel

Linja e telefonave Xperia X e Sony-t, e fokusuar te fotografitë ka tani një shtesë të re: Xperia XA Ultra 6-inc. Është në telefon i rangut të mesëm në shumë departamente, me një procesorë më tetë bërthama MediaTek Helio P10,...

Klejda Bega, shkencëtarja që ka ndalur atomet dhe ka në dorë gjithësinë

Rasti i mahnitshëm i vajzës nga Elbasani që, me kurajë, vullnet e dëshirë ka arritur majat në shkencë dhe studion ligjet fondamentale në fizikë.  Historitë e suksesit, nga olimpiadat kur ishte fëmijë, ekselenca në shkollë të mesme dhe shkëlqimi...

Ja si ta zbulosh kush po të telefonon me numër privat

Të gjithë ne jemi ndjerë të bezdisur të paktën një herë nga një telefonatë pa numër. Dikush, i cili nuk ka as emër dhe as figurë, por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni...

Tjera

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...