16,04,2024

Ferizaj

NATO – 25 vjetori i bombardimeve

Sërish vjen marsi sërish vjen stina është kënga e këngtarit të njohur të Ilir Shaqirit që mund të mishërohet drejpërdrejt mes dy ngjarje historike që tunden trojet tona. E para është ngjarja e marsit e vitit 1998 kur ra...

​Mbyllet lokacioni që është shfrytëzuar si treg i kafshëve në Ferizaj

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë përmes inspektoratit veterinar Zyra Regjionale Ferizaj më 16 mars 2024 ka nxjerrë vendim për ndalimin e tregut të kafshëve në Muhoc të Ferizajt, për shkak se ka ushtruar veprimtari në kundërshtim me udhëzimin administrativ...

Nesër në Ferizaj vendoset gurthemeli i shtatores së Tony Blair

Me 24 mars 2024, e diel, ora 14:00h me rastin e shënimit të 25-vjetorit të fillimit të bombardimeve të NATO-s,vendoset gurthemeli i bazës së shtatores së ish-Kryeministrit Britanik, Tony Blair në Sheshin "Tony Blair" në Ferizaj, organizuar nga Fondacioni...

20 fermerë përfitues të folisë së zezë dhe sistemit të ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë në kuadër të skemave mbështetëse për bujqit e fermerët ferizajas, sot shpërndau për 20 fermerë përfitues folinë e zezë dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë.Fermerët përfituan 159.200metër gyp pikë-pikë, folie e zezë 61.000 m2, folie e zezë...

𝐍𝐏𝐋 “𝐀𝐦𝐛𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢” në 𝐅𝐞𝐫𝐢𝐳𝐚𝐣 pajiset 𝐦𝐞 𝐦𝐚𝐤𝐢𝐧𝐞𝐫𝐢 𝐝𝐡𝐞 𝐦𝐣𝐞𝐭𝐞 𝐩𝐮𝐧𝐞

Punëtorët terrenit të NPL "𝐀𝐦𝐛𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢", tani e kanë më të lehtë kryerjen e punëve, gjë që do të ndikoj në rritjen e efikasitetit dhe produktivitetit nëpër hapësirat e përbashkëta publike, që do të ndikoj në mbajtjen e një...

Bëri tejkalim në anën e kundërt – policia gjobit 50 vjeçarin nga Ferizaj dhe i konfiskon patentë shoferin për tre muaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka pranuar një informatë (video incizim) nga një qytetar se në rrugën magjistrale Ferizaj- Kaçanik në afërsi të udhëkryqit që të dërgon në fshatin Komogllavë, shifet se një shofer me automjetin e...

Të rinjtë ferizajas të interesuar në fushën e dizajnit të modës – Muza Competition mundësi për talentët e rinj

Sot, në Ferizaj qëndroi për vizitë Drejtorja Ekzekutive e Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon, znj. Andriola Morina Kambo me bashkëpunëtorë, e cila u prit në takim nga Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu. Pjesë e kësaj vizite ishte...

Voziti me patentë të konfiskuar, gjobitet 25-vjeçari me 300 euro dhe i vazhdohet masa për 6 muaj të tjerë

Është gjobitur një 25-vjeçar në Ferizaj, i cili u zu nga policia duke vozitur kur atij iu kishte ndaluar ky akt për gjashtë muaj. Shoferi u gjobit me 300 euro si dhe me ndalim drejtimi të automjetit për gjashtë muaj...

MUZA COMPETITION vjen në Ferizaj

Më 20 Mars 2024, ora 15:00 në shkollën e mesme profesionale të Agrobiznesit dhe Teknologjisë në Ferizaj, mirëpresim drejtoren ekzekutiv të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon, znj. Andriola Morina Kambo dhe prof. Afërdita Onuzi, për të marr hollësitë...

Për zjarrin në Gjykatën e Kaçanikut, nga një muaj paraburgim tre të miturve

Gjykata Themelore në Ferizaj u ka shqiptuar një muaj paraburgim tre të miturve që dyshohet se i vunë zjarrin me qëllim objektit të Gjykatës në Kaçanik. Ata u arrestuan më 15 mars. Për rastin u arrestua më vonë edhe një...

Tjera

Ishte në kërkim nga policia, arrestohet 25-vjeçari në Ferizaj

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e hënë në Ferizaj, i njëjti ishte në kërkim nga policia. L.Q ishte i kërkuar me...