19,05,2024

Besnik Berisha emërohet zv/ministër në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale

Must Read
Qeverisë Haradinaj i është shtuar edhe një zëvendësministër. Pozitën e zëvendësministrit në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale tash e tutje do ta mbajë edhe Besnik Berisha.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nxjerr vendim për emërimin edhe të një zëvendësministri. 

Besnik Berisha nga Ferizaj është emëruar zv/ministër në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale.

Berisha është kryetar i degës së Nismas Socialdemokrate në Ferizaj ndërsa që nga 29 janari është edhe zv.ministër në MPMS e cila drejtohet nga Skender Reçica

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj personit që bëri tejkalim në vijë të plotë, identifikohet kundërvajtja përmes dronit të policisë

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor me datën 18.05.2024 rreth orës 16:35, në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, skatësisht në fshatin Gërlicë...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img