04,12,2023

Arrestohet i dyshuari për vjedhje të 13 biçikletave

Must Read

Pas një pune të suksesshme operative, njësitet policore të stacionit policor në Ferizaj kanë arrestuar të dyshuarin për kryerjen e 13 veprave penale të vjedhjeve   në këtë qytet dhe rrethinë , të kryera gjatë muajit të kaluar të këtij viti.

Raportet e para flasin se  LL.H. 26 vjeç ,  ka kryer së paku 13 (trembëdhjetë ) vjedhje të biçikletave në lokacione të ndryshme, e kryesisht në oborret e xhamive në qytetin e Ferizajt dhe rrethinë,thuhet në raportin e Policisë së Ferizajt.

Pas intervistimit të të dyshuarit,hetuesit kanë arritur që si prova materiale të gjejnë dhe konfiskojnë 10 biçikleta tek personi tjetër i dyshuar,pasi që të njëjtat i kishte blerë nga i dyshuari i parë.

Janë gjetur dhe përkohësisht konfiskuar edhe tri biçikleta tjera në Prishtinë,të cilat i dyshuari i kishte shituar atje,por për momentin nuk kemi shënimet e të gjithë të dëmtuarëve,të cilët ndoshta nuk i kanë paraqitur rastet e vjedhjeve në polici,prandaj luten qytetarët që të paraqiten në polici për kompletimin e rasteve dhe tërheqjen e biçikletave.

Lënda është duke u kompletuar nga hetuesit policorë dhe do të dërgohet në gjykatën kompetente në procedurë të rregullt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img