16,04,2024

Aksident në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, vetura i shkatërron lokalin e këpucëve (Foto)

Must Read

Ferizaj– Në orët e hershme të ditës së sotme një veturë në rrugën kryesore të qytetit “Dëshmorët e Kombit”, ka humbur kontrollin dhe  ka goditur një lokal të këpucëve në Ferizaj.

Me këtë rast  lokalit i janë shkaktuar dëme të mëdha material.

Pronarët e lokalit janë shprehur të habitur  se si ka mundur që makina  të  nxjerr edhe  shtyllën e betonit e cila ishte nga materiali i fortë dhe me armaturë.

Sipas pronares së lokalit, e cila rreth orës 02:00 të mëngjesit ishte njoftuar nga policia e trafikut,  në makinë ishin dy të rijnë të cilët përveç dëmeve material në makinë nuk kishin pësuar lëndime.

Mbrëmë në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në ora 03 e 30 minuta, një automjet i tipit ‘’Mercedes’’ ka qarkulluar në anën e kundërt të rrugës dhe ka kumbur kontrollin mbi mjetin dhe kështu ka goditur këtë shitore duke i shaktuar dëme të mëdha materiale. Sipas raportit të policisë shoferi nuk është i lënduar, por vozitësi ka qenë nën ndikim të alkoolit, pasi që policia i ka bërë alkohooltestin dhe ka dalë që ai ishte i dehur. Sipas raportit që kam përpara nuk ceket që ka qenë edhe dikush tjeter në makinë”, tha Xhokli.

Në stacionin e policisë në Ferizaj,  njoftuan se pas përfundimit të procedurave shoferi është liruar ndërsa pas kompletimit të dosjes ky rast dërgohet në Gjykatën Themelore të Ferizajt.

13231047_10207702994111191_954786963_n 13219985_10207702994271195_1396526023_n 13183009_10207702994391198_90984066_n 13233276_10207702994471200_964252656_n 13162292_10207702994631204_1766394587_n 13230987_10207702994951212_1001294004_n 13233378_10207702995151217_1481434353_n

 

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img