30,05,2024

Aksident në Ferizaj, vdes 17 vjeçari

Must Read

aksident-me-fatalitet-n-euml-magjistralen-ferizaj-ndash-prishtin-euml_hd-780x439

Një 17 vjeçar me inicialet M.S.e ka humbur jetën gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 00:22 minuta, në rrugën ,,Enver Topalli” në Ferizaj.

Sipas hetimeve të para nga vendi i ngjarjes, deri te aksidenti fatal ka ardhur derisa ngasësi, tashmë i ndjeri, për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës, ka kaluar në anën e kundërt të rrugës dhe është përplasur në shtyllën e betonit.

Në vendin e ngjarjes kan dalur njësitet policore dhe ndihma e shpejtë,ku viktima është dërguar në spitalin e qytetit dhe nga mjeku kujdestar është konstatuar se i njëjti kishte ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar, i cili e ka autorizuar Njësinë Rajonale të Trafikut që të merret me hetimin e rastit, ndërsa ka urdhëruar që trupi i pajetë i viktimës të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img