02,12,2023

Mirosala shënon Ditën e Çlirimit

Must Read

Në  vazhdën e  organizimeve  për shënimin e Ditës së Çlirimit edhe në Mirosalë të Ferizajt është organizuar një program  nga banorët e këtij fshati.

Në vigjilje të Ditëve të kulturës në Ferizaj edhe Ditës së Çlirimit të Ferizajt në  Mirosalë  SHKA”Mejdi Xhaferi” shfaqi  një program kulturo-artistik, u bë promovimi i librit “Nuk jam e vetme” e autores Marigona E. Bytyqi  si dhe u shfaq  filmi dokumentar i metrazhit të shkurtër për jetën dhe veprën e dëshmorit Mejdi Xhaferi.

Në këtë organizim morën pjesë kryetari komunës Muharrem Svarqa, Drejtor të drejtorive komunale dhe shumë mysafirë e vendas.

13451114_914076918714809_310172228_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img