15,06,2024

Mbahet kampionati i qytetit të Ferizajt në shah.

Must Read

Mbahet kampionati i qytetit të Ferizajt në shah.

Në këtë kampionat morën pjesë 38 shahist ku u zhvilluan 7 gjiro. Kampion i qytetit u shpall Endrit Uruqi ndërsa vendin e dytë e mori Gani Lalinovci me pikë të barabarta por me buhollc më të mirë për Endritin. Vendin e tretë e mori Besim Uruqi, Feim Qorrolli mori vendin e katërt dhe Bekim Sejdiut iu nda vendi i pestë.

Fituesit u shpërblyen dhe u nderuan me mirënjohje ndersa kampioni edhe me kupë. Realizimi i këtij turneu bë i mundur me mbeshtetje të DKRS Ferizaj dhe kryetarit Sfarqa të cilet e falenderuan edhe shahistët.

Turneun e vizitoi edhe kryetari i shoqatës së veteraneve të UÇK-së z. Rafiz Sejdiu./FerizajPress

13401047_10204967726632633_363653517_n 13433999_10204967728352676_1784962694_n 13435911_10204967728512680_484506645_n 13435946_10204967727072644_773963738_n 13444371_10204967728552681_2057952542_n 13444526_10204967727152646_2005062544_n 13446193_10204967727232648_1961413204_o 13451215_10204967726592632_200200667_n 13454106_10204967726552631_432244629_n 13457585_10204967728792687_1748709101_n 13459575_10204967726672634_756829601_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img