16,04,2024

Digjet banesa në Ferizaj

Must Read

Sot rreth ores 14:00 në rrugën Rexhep Bislimi,afër qendrës së mjekësisë  familjare ,ka marrë flakë një banesë. Ekipet e zjarrfikësve gjenden nē vendin e ngjarjes dhe po mundohen ta lokalizojnë zjarrin ndërsa shkaktari i zjarrit është ende i panjohur.

E plotësuar:

Me intervenimin e shpejtë të zjarrëfikësve zjarri është lokalizuar dhe është evituar më e keqja. Me këtë rast lëndime kanë marrë dy persona nga thyerja e dritareve por janë jashtë rrezikut.

“Kemi marrë njoftimin për një zjarr në rrugën e Gjilanit. Pasi kemi arritur në vendin e ngjarjes kemi parë se zjarri nuk është aq i madh por me rrezikshmëri, pasi mbrenda kishte boca të gasit dhe ne kemi intervenuar me kohë. Kemi nxjerrë bocat jashtë dhe kemi lokalizuar dhe evituar zjarrin. ” tha Jeton Avdiu për FerizajPress.com, shef i ndërrimit të brigadës së zjarrëfikësve. /Ferizajpress.com

13225055_10207732125359454_826076250_o 13231055_10207732125679462_1182452928_n 13242173_10207732126119473_915437560_o 13249462_10207732125439456_2055316979_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img