22,06,2024

Aksident komunikacioni me fatalitet në Ferizaj

Must Read

Sot  rreth orës 00:22 minuta, në rrugën ,,Enver Topalli” në Ferizaj ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku me ç’rast ka humbur jetën, M.S. (17 vj.) nga Ferizaj.

Sipas hetimeve të para nga vendi i ngjarjes, deri te aksidenti fatal ka ardhur derisa ngasësi, tashmë i ndjeri, po qarkullonte në rrugën ,,Enver Topali” me veturën “Opel Korsa” ku  për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës,kalon në anën e kundërt të rrugës dhe  përplaset në shtyllën e betonit , thuhet në raportin e Policisë Rajonale të Ferizajt.

Në vendin e ngjarjes kan dalur  njësitet policore dhe ndihma e shpejtë,ku viktima është dërguar në spitalin e qytetit dhe nga mjeku kujdestar është konstatuar se i njejti kishte ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar, i cili e ka autorizuar Njësinë Rajonale të Trafikut që të merret me hetimin e rastit, ndërsa ka urdhëruar që trupi i pajetë i viktimës të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img