28,05,2024

Shënohet përvjetori i demonstrative të vitit 1981 në Ferizaj ( Foto) 

Must Read

Me një parakalim të nxënësve dhe qytetarëve   nëpër qytetin e Ferizajt është  shënuar përvjetori i demonstratave  të 3 Prillit të vitit 1981.

Nxënës të shkollave fillore dhe atyre të mesme të Ferizajt sot  kanë parakaluar nëpër qytetin e Ferizajt në shenjë të  shënimit të përvjetorit të demonstrative të 3 prillit të vitit 1981.

Ekipe të zgjedhura nga shkollat ,me pankartat e shkollave të tyre kanë filluar marshin nga shkolla e mesme teknike “Pjetër Bogdani” deri tek Palestra e sporteve ”Bill Clinton”

Gjatë këtij  parakalimi të cilit i ishin bashkëngjitur edh struktura komunale, nënkryetari i Ferizajt,Xhavit Zariqi dhe  Drejtori i DKRS-së Naim Ferati  dhe shumë qytetarë, u vunë kurora lulesh para ndërtesës së stacionit të policisë, atu ku  më 1981 Dëshmori i Kombit, Afrim Abazi,  ishte hedhur nga ndërtesa  prej policisë serbe.

Më pastaj   turma u drejtua  nga Palestra e Sporteve “Bill Clinton” ku nga DKRS e Ferizajt  ishin paraparë  edhe gara në mes nxënësve të këtyre shkollave.

12919366_1025280700852176_115656720_o

12922406_1025280667518846_1815774351_o12941018_1025280767518836_1695444100_o 12919362_1025280794185500_1443707576_o 12946954_1025280807518832_1289862694_o 12952957_1025280830852163_380707630_o

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img