Sport

ZYRTARE: Tevez në Kinë, bëhet futbollisti më i paguar në botë


Publikuar më:


Carlos Tevez do ta vazhdojë karrierën në Kinë, lajmi është zyrtar.

Boca Juniors ka konfirmuar transferimin e tij në Shanghai Shenhua. Tevez do të bëhet futbollisti më i paguar në botë me 38 milionë euro në vit, përcjell “lajmi.net”.

Ai do të përfitojë përafërsisht 78 euro në minutë.

“Të dëshirojmë fat Carlitos, gjithmonë do të jesh në zemrat tona”, thuhej në komunikatën e Boca Juniors. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top