Sport

ZYRTARE: Superliga e Kinës – Mark Clattenburg!


Publikuar më:


Skuadrat e Kinës së fundi kanë tërhequr disa futbollistë të njohura, ndër ta edhe Carlos Tevez, që u bë futbollisti më i paguar në botë.

Pas marrjes së futbollistëve, Federata e Futbollit të Kinës ka filluar të mendoj edhe për transferimin e gjyqtarëve.

Një ditë më parë ‘The Sun’ raportoi se Mark Clattenburg ka marrë një ofertë për t’u transferuar në Kinë, përcjell lajmi.net.

Por, gjyqtari sot ka hedhur poshtë lajmin për marrjen e një oferte konkrete, por ka shtuar se edhe pse është i lumtur në Premierligë, ku referon që 12 vite, një ofertë serioze do ta vlerësonte./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top