Lajme

Zyrtare: Ja kush është fitues i zgjedhjeve në Maqedoni


Publikuar më:


Maqedoni, zgjedhjet

Sipas KSHZ-së, fituese në këto zgjedhje nga kampi maqedonas është VMRO-ja me 51 mandate dhe LSDM-ja me 49 mandate.

BDI-ja e Ali Ahmetit ka fituar 10 deputetë, PDSH 2 deputetë, Aleanca për Shqiptarët 3 deputetë dhe

Rilindje me Besë 5 deputetë. /Lajmi.net/

 

 

 

.

Comments
To Top