Ferizaj

Zotohen për një Kastriot ashtu si i ka hije!


Publikuar më:


Zotohen për një Kastriot ashtu si i ka hije!
Kryetar i ri i klubit të hendbollit Kastrioti nga Ferizaj (meshkuj), Ahmet Hysenaj – Petrova, ka mbledhur ish hendbollistët e periudhave të ndryshme të para kohës së okupimit, para luftës dhe të pas luftës dhe ka diskutuar se si mund të ia dalin më mirë me klubin me renome.
Aty nga të pranishmit u morë mendimi dhe të gjithë u zotuan, se me punë e angazhim ta rikthejnë Kastriotin në nivelin e dikurshëm, klub që gjithmonë ka luftuar për trofeve.

Petrova zotohet se do të bëjë një Kastriot sa më të fuqishëm, ashtu si i ka hije dhe ta rikthejë edhe shikueshmërinë në palestrën e sportit “Bil Clinton”.
Sot pritet të zbarkojë edhe kryetrajneri i ri nga Bosnja e Hercegovina, i mirënjohur Kasim Kamenica.

To Top