Ferizaj

Zjarr në Ferizaj, digjet një kamion dhe një bager


Publikuar më:


Ferizaj. 03.02.2019.  Në orët e hershme të ditës së sotme ,rreth orës 4:00  në rrugën  Nora Kelmendi  ka shpërthyer një zjarr.

Me këtë rast janë djegur një Bager dhe një kamion. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin

Rastin e ka konfirmuar edhe nënkoloneli Basri Shabani nga policia Rajonale e Ferizajt.

“ Në orët e hershme të mëngjesit   ka shpërthyer një zjarr në rrugën “Nora Kelmendi”. Zjarri së pari ka kapluar një deponi të mbeturinave, që kryesisht kanë qenë materiale plastike e që pastaj janë përfshirë edhe një kamion dhe një bager. Për fat të mirë  nga ky rast nuk ka të lënduar. Shkaqet e zjarrit ende nuk dihet dhe njësitë e policisë  janë duke u marrë me rastin” ka thënë Shabani

Video
To Top