Sport

Zbulohet shuma marramendëse që fitoi FSHF nga biletat e ndeshjes me Spanjën


Publikuar më:


Goglat nuk janë treguar aspak bujare me Shqipërinë në eliminatoret e Kampionatit Botëror, pasi e vendosën përballë përfaqësueseve si Italia apo Spanja.

Por përfitimet financiare, kur kuqezinjtë luajnë të tilla sfida me ekipe të rëndësishme, janë të konsiderueshme.

Shitja e biletave është një prej burimeve kryesore të përfitimit të Federatës Shqiptare të Futbollit kur ka përballje me ekipe të tilla.

Shuma që do të përfundojë në arkën e institucionit të futbollit nga shitja e biletave të sfidës së sotme është e konsiderueshme.

Plot 638 milionë lekë të vjetër do të përfitojë FSHF-ja nga shitja e të gjitha biletave të takimit të sotëm.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top