Lajme

Zbardhet shkaku i ngjarjes tragjike në Tepelenë


Publikuar më:


Tepelene

Një nënë dhe foshnja e saj 6 ­muajshme humbën jetën pasi banesa u përfshi nga zjarri.

Sipas ISHTI bombola nuk kishte shpërthyer dhe nuk kishte shenja çarje.

“Pas inspektimit në vendngjarje u arrit ne konkluzionin se shkaku i kësaj ngjarje të rënde mund të jetë rrjedhja e gazit nga tubi furnizues prej gome ose nga vendi i bashkimit të reduktorit të presionit me bombolën. Ndërkaq nga inspektimi rezulton se bombola nuk ka shpërthyer dhe nuk ka shenja çarje”, thuhet në njoftimin e Inspektoriati Shtetëror Teknik, shkruan gazeta Shekulli.

Zbardhja e plotë e kësaj ngjarjeje pritet të bëhet pas përfundimit të hetimeve.

.

Comments
To Top