Sport

Xhaka – Arsenal, e konfirmon trajneri i Gladbach


Publikuar më:


Screen-Shot-2016-03-24-at-13.27.35

Trajneri i Gladbach ka folur rreth kalimit të Xhakës në Arsenal.

Përkundër atyre çfarë shkruajnë mediat në Angli, në Gladbah këmbëngulin se as Arsenali dhe as ndonjë klub tjetër ende nuk ka bërë ofertë për Granit Xhakën.

Menaxheri i Borussia Moenchengladbach, Max Eberl, ka deklaruar se deri më tani nuk ka pasur asnjë ofertë për Xhakën dhe se mesfushori i kombëtares zvicerane mund të qëndrojë në ekip edhe në sezonin e ardhshëm.

Drejtori sportiv i Gladbahut duke folur për Funke Sport ka thënë se nuk ka asnjë ofertë.

“Kam gjithë letrat në dorë, por nuk kam asnjë ofertë për Granit Xhakën”.

Ndërkaq, nga Anglia vazhdojnë të flasin për kalimin e Xhakës te Arsenali për afro 45 milionë euro.

Comments
To Top