Lajme

Vuçiq: Helikopteri i KFOR-it ia shpëtoi jetën djaloshit serb


Publikuar më:


Ai ka thënë se pjesëtarët e KFOR-it djaloshin me helikopter e kanë bartur në spitalin e Beogradit, transmeton lajmi.net.

Vuçiq në konferencën e përbashkët me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në selinë e NATO-s në Bruksel, e ka falënderuar edhe atë, duke thënë se një veprim i til është gjë e madhe për Serbinë dhe një sinjal i mirëkuptimit më të madh ndërmjet Serbisë dhe NATO-s.

KFOR-i dje ia ka shpëtuar jetën foshnjës serbe, 20 ditëshe, e cila për shkak të infeksionit është bartur nga spitali i Prishtinës në atë të Beogradit, ka sqaruar Vuçiq. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top