Lajme

Vuçiq e Brnabiq dërgojnë mesazh: Serbia kurrë nuk ka qenë në situatë më të vështirë


Publikuar më:


Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe Kryeministrja Ana Bërnabiq kanë kërkuar ambasadori kinez Li Munchang për të përcjellë mesazh udhëheqjes kineze që Serbia kurrë nuk ka qenë në një situatë më të vështirë, pavarësisht thirrjeve të tyre të vazhdueshme për paqe dhe stabilitet, shkruan B92, transmeton Indeksonline.

“Futja e Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës tregoi se KFOR-i dhe NATO-ja qëllimisht çorientojnë publikun në përgjithësi”, tha Vuçiq.

Ndërsa, Brnabiq tha se Qeveria e Kosovës me marrjen e vendimit për taksën ndaj produkteve serbe ka shkelur marrëveshjen e CEFTA-s.

Ambasadori kinez theksoi se gjatë ditës presidenti do të informohet për gjithçka dhe se Serbia mund të llogarisë në mbështetjen e Kinës.

To Top