Ferizaj

Volejboll: Superderbi në mes të KV “Luboteni” dhe KV “Prishtina Volley:


Publikuar më:


Ferizaj. 23.03.2019. Sot, në palestrën e Sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj, ora 19:00  do të zhvillohet superderbi në  volejboll, në mes të KV “Luboteni” dhe KV “Prishtina Volley”

Ky është derbi i cili do të përcaktoj edhe kreun e tabelës në kuadër të Superligës së Kosvës në volejboll.

Janë këto dy ekipe të cilat  po konsiderohen  si favorit  për tilluin e kampion në këtë  ligë.

Andaj volejbollistët ferizajas sotë kanë nevojë edhe për pqërkrahjen e  tifozerisë ferizajase dhe të gjithë sportëdashësve ferizajas.

Mos harroni, sot, ora 19:00  në Palestrën e Sporteve “Bill Clinton”

To Top