Ferizaj

Vjedhje e rëndë -arrestohet në flagrancë i dyshuari


Publikuar më:07.12.2020,Ferizaj

Pas punës së suksesshme operative në teren,njësiti policor ka arritur që në flagrancë të arreston personin e dyshuar duke kryer veprën penale vjedhje e rëndë.

Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:55 minuta në Ferizaj,në rrugën ,,Dëshmorët e Kombit” , ku i dyshuari, B.B. (m/ Kosovar 33 vjeç) me forcë ka depërtuar në një këmbimore për të vjedhur dhe i njejti është arestuar në flagrancë nga polica.
Si prova materiale te i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar:
1 Laptop
2 radiolidhje
2 zmadhues
60 euro,290 Lek ,228 Denar
6 telefona të ndryshëm
2 portofola
1 kaqavidë dhe 1 pal gërshërë

I dyshuari në prezencë të avokatit ka pranuar në tërësi veprën e kryer dhe pas intervistimit,me urdhër të prokurorit,rasti shkon në procedurë të rregullt.

To Top