Sport

Viti 1993: Kur Spanjës iu ofrua mundësia ta blinte ndeshjen me Shqipërinë


Publikuar më:


Në përballjet e deritashme, të gjitha janë fituar nga Spanja, që ka një golaverazh të thellë prej 24 gola të shënuara dhe vetëm dy të pranuara.

Përballja e fundit ishte edhe ajo e shtatorit të vitit 1993, të cilën Spanja fitoi 1:5 në Tiranë.

MundoDeportivo është kthyer në kohë për të kujtuar se si Spanja kishte mundësinë ta blinte këtë ndeshje, përcjell Lajmi.net.

Një ndërmjetësueses spanjoll që kishte fluturuar me ekipin, i kishte ofruar mundësinë Federatës së Futbollit të Spanjës mundësinë e blerjes së lojë, e cila nuk është pranuar, dhe Spanja ka mundur 5:1 Shqipërinë për të kualifikuar për në Kupën e Botës që organizohej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top