Lajme

Vija e kuqe e SHBA-ve, Viktoria Nuland vizitë në Tiranë


Publikuar më:


Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, vendosi sot si afat 21 korrikun për votimin e reformës në drejtësi në Parlamentin shqiptare dhe iu bëri thirrje deputetëve të përveçëm që ta votojnë.

Sakaq, Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë investuar shumë për realizimin e reformës ne drejtësi.

Edhe vizita e zëvendës ndihmës sekretares amerikane, Viktorja Nuland, duket se ka per qellim finalizimin e saj. Vizion Plus ka mësuar se zyrtarja e larte, do te mbërrije ne Tiranë me 10 korrik, pak dite para votimit te draftit ne Parlament. Zëvendës ndihmës sekretarja, do te ndalet fillimisht ne Shkup, per te përcjelle mesazhin e saj lidhur me krizën politike, qe ka përfshirë Maqedoninë, por ajo ka përfshirë ne axhenden e saj edhe Shqipërinë. Nuland do t’i drejtohet me nje mesazh klasës politike, per rëndësinë e reformimit te sistemit te drejtësisë.

Comments
To Top