Lajme

Veseli: Pranimi i Kosovës në UEFA, rrugë e re për promovimin e talenteve tanë


Publikuar më:


Vendimin e UEFA’s për pranimin e Kosovës në organizatën Europiane të futbolli e ka uruar edhe kryeparlamentari Kadri Veseli.

“Dita e shumëpritur e daljes së futbollit tonë nga izolimi i padrejtë dhe i tejzgjatur, më në fund erdhi. Urime të gjithëve për këtë fitore të madhe për Kosovën! Tanimë jemi anëtarë me të drejta të plota në UEFA dhe futbollistët tanë mund të shpalosin talentin e tyre nëpër stadiumet më prestigjioze ndërkombëtare”, ka shkruar Veseli në facebook. /GazetaExpress/.

Comments
To Top