Lajme

Veseli pas takimit me Biden: SHBA janë sinonim i lirisë dhe pavarësisë tonë


Publikuar më:


Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë sinonim i lirisë dhe pavarësisë tonë.

Këtë gjë Veseli e ka thënë përmes një postimi në profilin e tij pas takimit që ka pasur me zëvendëspresidentin e SHBA-ve Joe Biden dhe familjen e tij, transmeton Lajm.

Ky është postim i i plotë:

I urova mirëseardhje në Kuvendin e Republikës së Kosovës, mikut tonë të çmuar, zëvendëspresidentit të SHBA-së, Joe Biden dhe Familjes së tij. Shtetet e Bashkuara janë sinonim i lirisë dhe pavarësisë tonë. Përgjithmonë.K.V./Lajm

Comments
To Top